SON YAPILAN YORUMLAR
  • EKLENME TARİHİ: 04.01.2012
  • YORUM SAYISI: 0
  • İZLENME SAYISI: 2.323
  • SON GÜNCELLEME: 18.09.2014
Cine 5 KANALI HAKKINDA DETAYLAR
cine-5-izle

Cine 5

Cine 5 Hakkında Bilgiler

Bir dönemin efsane kanallarından olan Cine5, şifreli yayını bizimle ilk tanıştıran adreslerden bir tanesi olmayı başarmış durumda ve o dönem bir hayli yoğun izleyici kitlesi ile popülaritesini korumayı da başarmıştır ancak şimdilerde kanal el değiştirmiş görünüyor ve farklı bir konsept ile izleyicilerinin karşısına çıkıyor. Cine 5, şifreli yayından vazgeçmiş durumda ve artık daha çok nostaljiye yönelik bir kanal olarak hizmet veriyor ve yayın akışı listesine baktığımızda Yeşilçam filmlerinin çok daha ağırlıkta olduğunu görüyoruz. Cine5 gibi özel bir kanalın konsept değişikliğinde RTÜK kararlarının da etkili olduğunu belirtmek gerekiyor ve daha genele hitap eden bir kanal olma hedefi ile konsept değişikliğine gidildiğini de net bir şekilde söylemek mümkün.

Cine5 gibi geniş bir izleyici kitlesine sahip olan kanalın gerilemesi söz konusu değildir ancak konsept değişikliği kemik kitleyi biraz olsun kaybettirdi diyebiliriz. Dilerseniz Cine5 kanalının popüler yapımlarına göz atalım ve sizleri de bilgi sahibi yapalım. Haftaiçi her gün 16:00’da ekranlarınıza gelen Deniz’den mutfak hikayeleri, hanımların büyük beğenisini topluyor ve en güzel yemeklerin tarifleri de bu yayında karşımıza çıkıyor. Şef Deniz Orhun yalnız yemek tarifleri ile değil, hoş sohbeti ve ilginç konukları ile de programı çok daha özel ve çok daha keyifli hale getiriyor diyebiliriz. Ramazan Ayı nedeniyle de her kanal gibi Cine5 de sahur ve iftar programlarına yer veriyor ve Ümit Sönmez ile İftar Sevinci de, iftar öncesinde ekranlarınıza geliyor.

Cine5 denilince yeni nesilin gözleri parlıyor çünkü gerçekten nostaljiyi bizimle buluşturan ve özellikle şifreli yayınları ile bir dönemi ekran başına kilitleyen bu kanal, o günlere bizleri geri döndürüyor. Cine5, el değiştirdikten sonra kadrosunda da belli başlı değişikliklere gitti ve yeni transferleri ile daha büyüleyici, daha profesyonel bir kanal haline geldi diyebiliriz. Cine5 yayınlarını takip etmek için sizler de bilgisayar karşısında yerinizi alabilir ve http://canlitvizle.web.tr/ üzerinden yayınları takip edebilirsiniz. Kanalın farklı konsepti ve muazzam programları ile sizler de televizyon keyfini çok farklı bir boyuta taşıyabilirsiniz.

Cine 5 İletişim Adresleri

Adres: Huzur Mah. İmam Çeşme Caddesi Gürel İş Merkezi 14/1 Seyrantepe / İstanbul
Telefon: 0212 331 30 00
Email: [email protected]

Cine 5 Uydu Frekansları

Frekans: 12593
Polarizasyon: Horizantal
Kapsama: Batı
Symbol Rate: 8888
Fec: 3/4
Videopid: 516
Audiopid: 690
Uydu: Türksat 3A