fox-tv-izle

Fox Tv

Fox Tv,önceki adıyla TGRT günümüzde Türkiye’nin en fazla izlenen tv kanallarından birtanesidir.Var mısın yok musun adlı programında Fox tv ye geçmesiyle izlenme oranı bir hayli artmıştır.Çeşitli dizilerlede kendinden söz ettiren Fox tvyi izlemek için doğru yerdesiniz.Fox Tv en güzel programlarıyla sizlerle.

Fox Tv

Hakkında Bilgiler
FOX, News Corporation’ın Türkiye’de yayın yapan televizyon kanalı. 22 Nisan 1993′de yayın hayatına başlayan İhlas Holding’in yayın kuruluşu olan TGRT’nin isim ve yayın haklarının devredilmesinden sonra aynı frekans üzerine 24 Şubat 2007 tarihinde kurulmuştur.

Tarihçe
TGRT; İhlas Holding’e bağlı olan Huzur Radyo TV A.Ş. şirketine aitti. Satış işlemi 17 Aralık 2004 tarihinde gerçekleştirilerek borsaya İhlas Holding tarafından bildirildi. Bu satış ile birlikte şirketin %56.5′i’te devredilmiş oldu. TGRT’yi satın alan ABD’li medya grubu News Corporation’ın sahibi Rupert Keith Murdoch’dır. News Corporation daha sonra bu şirketin diğer hissedarlarıyla da anlaşarak şirketin tümünü satın aldı.

Ünlü Smackdown ile Raw bu kanaldadır. İki Şovun da Spikerileri Bülent Ülgen ve Ali Aydın’dır.

Bu satış işlemi, İhlas Yayın Holding A.Ş’nin bağlı ortaklığı olan TGRT Haber TV A.Ş ve bu şirketin bünyesinde bulunan TGRT Haber ve TGRT FM radyosunu kapsamamaktadır.

News Corporation, bu işlemi Ahmet Ertegün ile birlikte gerçekleştirdi. Ahmet Ertegün’ün Atlantic Records şirketiyle anılan şirket Şubat 2007′den beri içerisinde FOX adıyla kiralanan eskiden Et ve Balık Kurumu’na ait olan binadan yayın yapmaktadır.

18 Kasım 2008′de FOX, yıllardan beri süregelen TRT egemenliğine son vererek, 2012 Yaz Olimpiyatları ve 2018 Yaz Olimpiyatları’nın yayın haklarını, Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nden (IOC) satın aldı.

19 Mayıs 2009′da FOX, yeni grafiklere ve jeneriklere geçmiştir. Ayrıca 2010′da İtalya Ligi Serie-A yayın haklarını almışır.Ancak ayda sadece 1 veya 2 maç yayınlanmaktadır.

FOX’da yayınlanan Beşiktaş-Fenerbahçe karşılaşmasında, 70 markanın 201 reklamı, 35 dakika boyunca ekranda yer bulmuştur. Medya Takip Merkezi’nin (MTM) reklam ölçüm raporuna göre, yayınlanan 35 dakikalık reklamın, 14 dakikası bant ve çerçeve reklamlardan, geriye kalanı ise kuşak reklamlardan oluşmuştur. Maçın çok önemli anlarını, o anda yayınlanan reklamlar nedeniyle izlemekte zorlanan taraftarların rahatsızlığına köşe yazarları da tercüman oldu. FOX’un uyguladığı reklam stratejisi, ulusal gazetelerde yazan yedi köşe yazarı tarafından sert eleştirilere hedef olmuştur. Fox Ana Haber’i Hafta İçi Nazlı Tolga, Hafta Sonu ise Gülbin Tosun sunmaktadır.

11 Ağustos 2010′da logosunu saydam beyazdan üç boyutlu beyaz logoya çevirmiştir.

Fox Tv

İletişim Bilgileri
Telefon: 0 212 414 90 00
Adres: Kazlıçeşme Mah. Kennedy Cad. No: 44 34020 Zeytinburnu / İstanbul Ankara
Telefon: 0 312 419 26 01
Adres: Ballı Sok. 8/8 Kavaklıdere/ Ankara
E-Posta: [email protected]

Fox Tv

Frekans Bilgileri
Frekans : 12021
Sembol oranı : 5380
Horizantal (Yatay)
Fec : 5/6
Bu frekanslar doğrultusunda Fox tv izleyebilirsiniz.Uydu alıcınızı kullanarak bu ayarlarla fox tv canlı yayınını izleyebilirsiniz.Dilerseniz sitemizi kullanarakta Fox tv izleyebilirsiniz.Tek yapmanız gereken sitemizin Fox Tv sayfasını ziyaret etmektir.