kanald-izle

Kanal D

Kanal D, Türkiye’de en fazla izlenen kanallar arasında gösterilmektedir. Yayıncı kimliği ile oldukça fazla başarılı dizilere imza atmıştır. Kanal D genellikle diziler,programlar ve filmler yayınlamaktadır. Kanal d izlemek için canlı tv izleme sitemizi kullanabilirsiniz. Yorum yapabilirsiniz ve paylaşabilirsiniz. Kanal d en güzel dizileriyle sizlerle.

Kanal D

Hakkında Bilgiler
Kanal D, Aydın Doğan’ın sahibi olduğu Doğan Holding’in Türkiye’de yayın yapan ulusal televizyon kanallarından biridir. Tüm Türkiye’ye yayın yapan ulusal kanal, genelde dizi filmleriyle ön plana çıkmıştır ve 84 yerli ve 13 yabancı dizi ile, 93 yerli ve 9 yabancı dizi yayınlamış Show TV’den sonra en çok sayıda televizyon dizisi yayınlamış Türk televizyon kanalıdır. 2009 yılı itibarıyle Türkiye’de en çok izlenen kanal ünvanını elde etmiştir. Kanalın spor müdürü İlker Yasin’dir.

16 Eylül 1993 tarihinde Ayhan Şahenk tarafından kurulan Kanal D; sırasıyla Star TV, Teleon TV, Show TV, Kanal 6, HBB, TGRT, atv ve Cine5′den sonra Türkiye’nin dokuzuncu özel televizyon kanalı olmuştur. Kanalın hisseleri 17 Ekim 1994 tarihinde Aydın Doğan’a satılmış ve kanalın logosu değişerek bugünkü hâlini almıştır. 2004 yılında, analog yayının yanı sıra sayısal yayın yapmaya da başlamıştır. Tüm Avrupa’ya Türkçe yayın yapan Almanya merkezli Euro D kanalın Avrupa’daki şubeleridir. Kanal D, ayrıca Türkiye’de yüksek çözünürlükle (HD) yayın yapan ilk ulusal televizyon kanalı olan Kanal D HD’yi yayına sokmuştur. Kanal D’de yayınlanan birçok program, bu kanaldan yüksek çözünürlükle izlenebilmektedir. Kanal D Ana Haber Bülteni’ni hafta içi Mehmet Ali Birand, hafta sonu ise Serdar Cebe sunmaktadır. Spor Gündemi’ni Hafta İçi Emre Tilev, Hafta sonu ise Gökhan Telkenar sunmaktadır. 32. Gün programını her Perşembe gecesi Mehmet Ali Birand sunmaktadır. Fatmagül’ün Suçu Ne?, Hanımın Çiftliği, Kavak Yelleri, Öyle Bir Geçer Zaman ki gibi diziler Kanal D’nin en çok beğenilen dizileri arasında yer almıştır. Kanal D 2006 yılından itibaren her yıl Türkiye’nin en çok izlenilen kanalı durumundadır.

Kanal D

İletişim Bilgileri
Alo D Hattı:
0 (212) 478 00 88
Kanal D ile ilgili her türlü görüş, öneri ve eleştirilerinizi
0 (212) 478 00 88 Alo D Hattı’na yöneltebilirsiniz…
Kanal D Merkez
Doğan Tv Center
34204/Bağcılar / İstanbul
Telefon : (212) 413 51 11
Faks : (212) 413 55 50

Kanal D

Frekans Bilgileri
Frekans: 11862
Polarizasyon: Horizontal
Kapsama: Doğu
Symbol Rate: 27500
Fec: 5/6
videopid: 101
Audiopid: 201
Kanal D bu frekans bilgileri ile uydu alıcısından izlenebilir. İsterseniz Kanal D’yi online olarak canlı izleyebilirsiniz. Bunu yapmak için sitemizi ziyaret edip Kanal D sayfamıza gözatmanız yeterlidir. Kanal d izlemek için doğru yerdesiniz.