SON YAPILAN YORUMLAR
  • EKLENME TARİHİ: 17.01.2012
  • YORUM SAYISI: 1
  • İZLENME SAYISI: 1.162
  • SON GÜNCELLEME: 19.09.2014
  1. CEVAPLA cahit karabey / 07.06.2012 tarihinde yazdı.

    güzel kanal teşekkürler

Trt Belgesel KANALI HAKKINDA DETAYLAR
trt-belgesel-izle

Trt Belgesel

Trt Belgesel Hakkında Bilgiler

Kültür-sanat, gezi, seyahat, bilim, çevre, eğlence gibi ok sayıda konsepti bünyesinde barındıran ve en önemlisi de yerli belgesellerin kanalı olan TRT Belgesel, faal olarak yayınlarına devam etmektedir. Kısa süre önce TRT bünyesinde hayata geçirilen efsanevi bir proje diyebiliriz çünkü ülkemizde yerli belgesellere yer veren çok fazla kanal yok ve bunlardan bir tanesi olan Yaban Tv de fazlasıyla amatör bir çizgi belirlediği için belli bir kitleye hitap etmeyi başaramamıştır ancak TRT Belgesel kanalına bakıldığında kendi özel kitlesini kısa sürede oluşturduğunu çok rahat bir şekilde görebiliyoruz. İstanbul’un Şehirleri ile başlamak istiyorum ve yayın akışında gözüme ilk çarpan yayınlardan bir tanesi olduğu için bu programdan bahsetmek istiyorum.

TRT Belgesel konseptine en uygun programlardan bir tanesi ve kültü-sanat çerçevesinde ele alınan bu programı sizler de TRT Belgesel kanalından takip edebilir ve her gün İstanbul’un farklı semtlerine konuk olabilirsiniz. İstanbul gibi büyük bir metropolü adım adım gezmek kolay bir iş değil ancak kaliteli yayıncılık ilkesine bağlı olarak bu program karşımıza çıkıyor ve bu büyük şehir karış karış tanıtılıyor. TRT Belgesel kanalının en popüler programlarından bir tanesi diyebiliriz ve konsept olarak diğer kültü sanat programlarına göre de biraz daha farklı bir içeriğe sahip demek daha doğru olacaktır. TRT Belgesel, bu programın yayın günü ve saatini zaman zaman değiştiriyor bu yüzden an itibarıyla sabit bir yayın saati, ya da yayın günü karşımıza çıkmıyor.

TRT Belgesel kanalının bir diğer popüler programlarından bir tanesi de: Zıpkınımın Ucunda. Adından da anlaşılacağı üzere balıkçıların sevdalısı olduğu bir program diyebiliriz ve profesyonel balıkçı nasıl olunur sorusunun cevabını da en iyi şekilde veren programlardan bir tanesi diyebiliriz. TRT Belgesel kanalında ekranlara gelen ve profesyonel balıkçıların da sıkı takipçisi olduğu bu program, TRT Belgesel kanalının güvendiği yapımlardan bir tanesidir. http://canlitvizle.web.tr/ üzerinden kanalı takibe alabilir ve bu program ile birlikte yayın akışında yer alan diğer kanalları da ücretsiz olarak sorunsuz bir şekilde izleyebilirsiniz.

Trt Belgesel İletişim Adresleri

Telefon (Santral): 0 312 463 43 43
Adres: TRT Genel Müdürlüğü Turan Güneş Bulvarı 06109 OR-AN ANKARA

Trt Belgesel Uydu Frekansları

Türksat
Frekans: 11919
Polarizasyon: Dikey
Sembol Oranı: 24444
FEC: 3/4

Hotbird
Frekans: 12015
Polarizasyon: Yatay
Sembol Oranı: 27500
FEC: 3/4