SON YAPILAN YORUMLAR
  • EKLENME TARİHİ: 06.10.2014
  • YORUM SAYISI: 0
  • İZLENME SAYISI: 188
  • SON GÜNCELLEME: 06.10.2014
Yol TV KANALI HAKKINDA DETAYLAR
Yol TV

Yol TV

Yol TV Hakkında Bilgiler

Avrupa Alevi Birlikleri tarafından kurulan ve hali hazırda yönetilen bu kanal, genellikle Alevi kültürü hakkında bilgi vermek ve bu kültürü en iyi şekilde yaymak adına kurulmuş bir kanaldır. Farklı konseptinin yanı sıra kendine has kitlesi ile de daha mütevazı bir kanal olduğunu belirtmek gerekiyor. Alevi kültürünü yaygın hale getirmek ve bu kültür hakkında bilinmeyenleri de gözler önüne sermek adına yöresel bir kimlik ile karşımıza çıkan kanal, az önce de belirttiğimiz gibi fazlasıyla mütevazı bir kimliğe sahip. Alevilerin ülkemizde çok fazla yer edindiğini ve artık bizlerden biri olduklarını çok iyi biliyoruz ancak kültürel anlamda belli başlı farklılıklar var ve görsel medyayı kullanarak bu konuda bizleri de bilgi sahibi yapmak istiyorlar.

Yol Tv, kendi halinde ilerleyen bir kanal ve popüler kültüre de biraz yakın olması nedeniyle farklı kesimlere de yavaş yavaş hitap etmeyi başarmış durumda ancak çizgisini hiçbir şekilde bozmadığını da eklemek gerekiyor. Yol Tv yayın akışına maalesef göz atamıyoruz çünkü çok değişken bir yayın anlayışları var ve sitelerinde de bununla ilgili bir bilgi yer almıyor. Yol Tv benzeri kanallar maalesef çok fazla yok ve umuyoruz ki bu kanalların sayısı artar ve kültürel yelpaze de en iyi şekilde genişler. Yol Tv kanalını takip etmek isterseniz maalesef online olarak bir hizmet mümkün değil ve uzun süredir kendi siteleri de açılmıyor ancak sitemiz bu konuda sizlere yardımcı oluyor.

Yol Tv konsepti ile yayın hayatına devam eden çok sayıda kanal olmadığı gibi buna cesaret edebilecek yayıncı kuruluşların olmadığını da net bir şekilde söyleyebiliriz. Maddi anlamda büyük sıkıntılar yaşadıklarını dile getiren Yol Tv ekibi buna rağmen yoluna devam etmek istediklerini ve en azından reklam gelirleri ile ayakta kaldıklarını söylüyorlar. Yol Tv kanalını sizler de takip edebilir ve Alevilerin yaşamına ortak olabilirsiniz ve emin olun onlar hakkında bilmediğiniz çok fazla şey var ve gerçekten fark edilmek, toplum içerisinde çok daha fazla yer edinmek istediklerini de belirtmek gerekiyor.

Yol TV İletişim Adresleri

Adres: Yol Medien AG Stolbergerstr 317, Köln Germany
Telefon: 0049 221 9937 98 70
Fax: 0049 221 9937 98 99

Yol TV Uydu Frekansları

Uydu: Türksat
Frekans: 11844 MHz
Polarizasyon : Dikey (Vertical)
Sembol oranı (Symbol Rate): 2222 Ksymb, FEC:3/4